Czeladź: wspomnienie z Niedzieli Palmowej

Data dodania: 2018.03.30

W promieniach wiosennego słońca, w Niedzielę Palmową, o godzinie 11:15, odbyła się uroczysta procesja z palmami, wokół kościoła św. Stanisława w Czeladzi. Tłumnie przybyli parafianie i goście, wzięli udział we Mszy świętej pod przewodnictwem proboszcza ks. Jarosława Wolskiego, w czasie, której odbył się obrzęd poświęcenia palm oraz wysłuchali opisu Męki Pańskiej. Na zakończenie uroczystości Rycerze Kolumba zorganizowali konkurs palm, w którym chętnie wzięły udział dzieci naszej parafii.

Wieczorem tego dnia tradycyjnie ulicami miasta przeszliśmy rozważając Drogę krzyżową. Nabożeństwu przewodniczył ks. Jarosław Wolski. W rozważaniach ksiądz proboszcz poruszył bieżące zagadnienia w kontekście męki Zbawiciela. Nowy krzyż, wykonany specjalnie na tę okazję, niosły rozmaite grupy parafialne, wymieniając się przy poszczególnych odcinkach. Naszą wędrówkę z krzyżem rozpoczęliśmy o godzinie 19 przy czeladzkim szpitalu i krocząc ulicą Szpitalną dotarliśmy do kościoła parafialnego. Organizacją nabożeństwa zajęli się Rycerze Kolumba.

Tekst i FOTO: redakcja parafii św. Stanisława