Czeladź: wystawa o Helence Kmieć

Data dodania: 2020.11.21

Od 21 listopada do 5 grudnia 2020 roku w sanktuarium św. Jana Marii Vianneya w Czeladzi-Piaskach, przy kościele parafialnym, oglądać będzie można plenerową wystawę o zamordowanej w Boliwii misjonarce - Helence Kmieć. Wystawa zatytułowana jest: „Helena Kmieć. Ona pięknie żyła. Pokazała, że można”.

Wystawa jest organizowana przez Fundację im. Heleny Kmieć, która od początku swojej działalności  ma na celu kontynuowanie misji Heleny poprzez realizację akcji pomocowych, edukacyjnych i promujących jej osobę. Jednym z naszych sztandarowych programów jest program stypendialny w ramach którego wspieramy dzieci w Meksyku, Boliwii oraz w Zambii.

W niedzielę 22 listopada młodzież z Fundacji im. Heleny Kmieć będzie dawała świadectwo o jej życiu i misjonarskiej działalności.

Ks. Tomasz Zmarzły