Czeladź: Zawierzenie dzieci i młodzieży św. Józefowi

Data dodania: 2021.01.26

W poniedziałek 25 stycznia, w kościele św. Stanisława BM w Czeladzi, proboszcz parafii ks. Jarosław Wolski, odprawił Mszę św. dla dzieci i młodzieży wraz z rodzicami. Przybyli oni na zaproszenie, które związane jest z obecnie przeżywanym rokiem Opiekuna Jezusa - św. Józefa.

Celem spotkania było oddanie w opiekę wszystkich zebranych, a szczególnie tych najmłodszych, dzieci i młodzieży, właśnie św. Józefowi. Oblubieniec NMP uczynił ze swego życia ofiarę poprzez miłość i oddaną służbę Mesjaszowi. Jest On również wzorem ojca poprzez posłuszeństwo Bogu i oddaną służbę oraz chronienie Świętej Rodziny z Nazaretu.

Jako oddany opiekun Jezusa i Maryi współuczestniczył w tajemnicy odkupienia. Temu właśnie ojcu, Świętemu Józefowi, proboszcz zawierzył wszystkie zebrane dzieci i młodzież, z nadzieją, że znajdą u św. Józefa skuteczną pomoc i obronę, a także znajdą ją u swoich rodziców, dziadków, wychowawców i całego otoczenia.

Święty Józef był szczęśliwy, a jego szczęście wynikało z tego faktu, że uczynił z siebie dar dla innych i nie tylko dla najbliższych. Przez to zdecydowanie może być wzorem dla rodziców i wszystkich, którzy troszczą się o młodsze pokolenie, by stawać się dla nich darem, by nie szczędzić dla nich czasu i troski.

Po Mszy św odbyło się nabożeństwo do św. Józefa połączone  z wystawieniem eucharystycznym.  Na zakończenie  poświęcono modlitewniki tym dzieciom. które przygotowują się do I Komunii św. Spotkanie odbyło się dzięki zaangażowaniu pani katechetki Kingi Kłósek oraz ks. Łukasza Gładkiego - wikariusza i wicedyrektora diecezjalnej Caritas.


foto: ks. Łukasz
tekst: ks. Andrzej

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.