Czeladź: zawierzenie rodzin św. Józefowi

Data dodania: 2021.01.03

Z okazji trwającego roku świętego Józefa oraz z okazji rozpoczętego Nowego Roku 2021, w parafii św Stanisława BM w Czeladzi, w niedzielę 3 stycznia o godz. 15:00 odbyło się szczególne nabożeństwo. Przed wystawionym Najświętszym Sakramentem oraz figurą Oblubieńca NMP, proboszcz parafii ks. Jarosław Wolski, dokonał zawierzenia rodzin z terenu całej parafii św. Józefowi.

Po rozważaniu i adoracji celebrans udzielił przybyłym wiernym indywidualnego błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem. Jeszcze raz podkreślić trzeba iż głównym celem tego nabożeństwa sprawowanego w nowym roku i w roku świętego Józefa było właśnie zawierzenie rodzin.

Zawierzenie to przede wszystkim polecenie rodzin wstawiennictwu i opiece św. Józefa, to przekonanie że właśnie on będzie im towarzyszył we wszystkich sprawach codziennego życia, tych radosnych i tych trudnych, to lokowanie nadziei rodzin nie w sprawach tylko ziemskich i przemijających, ale w rzeczywistości która nigdy nie zawodzi, a którą jest wiara oraz nadzieja i miłość. Poniżej możemy wysłuchać rozważania wygłoszonego przez proboszcza w czasie nabożeństwa.

relacja: ks. Andrzej

 

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.