Dąbrowa G.: Kolęda na plebanii

Data dodania: 2022.01.16

Choć obostrzenia pandemiczne nadal dają się bardzo mocno we znaki, wielu katolików odczuwa coraz silniejszą tęsknotę za tradycyjną kolędą. I choć w większości parafii naszej diecezji świąteczna wizyta kapłana w domach odbywa się na tzw. „specjalne zaproszenie” to spotkania te są chyba teraz nawet bardziej radosne i serdeczne.

Duszpasterzy parafii św. Rafała Kalinowskiego w Dąbrowie Górniczej z wizytą kolędową odwiedził w niedzielę 16 stycznia ks. Antoni Idasiak, budowniczy kościoła i pierwszy proboszcz parafii.

Podczas koncelebrowanej sumy parafialnej wraz ze swoim następcą: ks. Sławomirem Roznerem prosili najpierw o Boże Błogosławieństwo dla kapłanów i wszystkich parafian w rozpoczętym nowym roku, a następnie odwiedzili mieszkania księży z błogosławieństwem, modlitwą i życzeniami.

Kolęda na plebanii była symbolicznym zakończeniem odwiedzin duszpasterskich i dwutygodniowych Mszy świętych kolędowych w intencji mieszkańców naszej parafii.

ks. Grzegorz Półtorak