Dąbrowa G.: uroczystości policyjne w Bazylice

Data dodania: 2021.09.20

W niedzielę 19 września, w sanktuarium NMP Anielskiej w Dąbrowie Górniczej, odbyła się uroczystość 81. rocznicy zamordowania przez NKWD polskich policjantów z terenu Dąbrowy Górniczej i Zagłębia. Mszy św. przewodniczył ks. Andrzej Stasiak, a kazanie wygłosił Kapelan Policji Diecezji Gliwickiej - ks. Joachim Gondro.

Po eucharystii młodzież z klas policyjnych III Liceum Ogólnokształcące im. Generała Władysława Andersa w Dąbrowie Górniczej przedstawiła montaż słowno-muzyczny, a następnie przed Bazyliką odbył się apel i okolicznościowe przemówienia. Pod tablicą upamiętniającą pomordowanych i poległych policjantów zapalono znicze oraz złożono wiązanki i uczczono ich pamięć minutą ciszy.  

   

W wydarzeniu wzięli udział parlamentarzyści, przedstawiciele władz samorządowych, komendanci miejscy i powiatowi Policji oraz kadra kierownicza z garnizonu śląskiego, policyjne związków zawodowych, kapelani Policji, policjanci i pracownicy Policji garnizonu dąbrowskiego, przedstawiciele instytucji i stowarzyszeń oraz inni zaproszeni goście, oraz mieszkańcy Zagłębia.

Podczas uroczystości nie zabrakło również Teresy Brackiej z Ogólnopolskiego Stowarzyszenia „Rodzina Policyjna 1939 r.”.

tekst: ks. Tomasz Zmarzły
foto: 
Zbigniew Dzieciątkowski


 

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.