Barbórka z Biskupem - spotkanie z górnikami i odpust

Data dodania: 2019.12.04

4 grudnia to na terenie naszej diecezji tradycyjnie dzień wyjątkowy. Liturgiczne wspomnienie św. Barbary to czas świętowania Barbórki przez górników i hutników oraz wszystkich, którym patronuje ta święta.

Ksiądz Biskup Grzegorz Kaszak uczestniczył w uroczystościach barbórkowych w ZG Sobieski w Jaworznie. Obecny był także m.in. Tomasz Cudny – prezes Tauron Wydobycie, Adam Gawęda – wiceminister w Ministerstwie Aktywów Państwowych oraz była premier, a obecnie posłanka do Parlamentu Europejskiego – Beata Szydło.

Wieczorem Ksiądz Biskup przewodniczył odpustowej Mszy św. w parafii św. Barbary w Dąbrowie Górniczej. Pod koniec Eucharystii poświęcił nowe organy, odmalowane wnętrze kościoła i odnowione ławki. Tym samym, jak podkreślił proboszcz parafii, ks. Wojciech Stach, po 11 latach zakończył się remont kościoła, który został zabezpieczony przez katastrofą budowlaną i upiększony w środku. W homilii Biskup przypomniał objawienie św. Barbary, jakiego doznała św. Faustyna. Zachęcał też do częstego przyjmowania Komunii Świętej i ofiarowywania Jej owoców w konkretnej intencji.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.