Dąbrowa: świętuj 11 Listopada z Katolikiem

Data dodania: 2019.11.04

Ognisko Patriotyzmu to akcja promująca radosne i świadome obchodzenie Świąt Narodowych oraz próba  zachęcenia środowiska lokalnego do organizowania imprezy  integrującej mieszkańców i młodzież wokół symboli i wartości patriotycznych.

 W Dąbrowskim Katolickim  Liceum Stowarzyszenia Przyjaciół Szkól Katolickich w 2007 roku w zrodził się pomysł, aby zorganizować takie wydarzenie, które przyciągnie przede wszystkim młodzież. Dzięki przychylności Władz Miasta wieczorem przy wejściu do Parku Hallera zapłonęło symboliczne ognisko  i popłynął śpiew.  W następnych latach na Placu Wolności przed Pałacem Kultury Zagłębia i tak każdego roku. Od trzech lat -  w Fabryce Pełnej Życia - gdzie tworzy się nowe centrum życia kulturalnego i społecznego miasta. Społeczności szkół katolickich SPSK w Dąbrowie Górniczej bardzo zależy na tym, by wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych nie odeszło w niepamięć.

W tym roku -   już po raz 12. - uczniowie przygotowali kotyliony , śpiewniki i występ, który jest zachętą  do wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych.

Serdecznie zapraszamy mieszkańców miast Zagłębia do Fabryki Pełnej Życia w Dąbrowie Górniczej 11 listopada o godz. 16.30 do wspólnego świętowania.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.