Diecezjanie pielgrzymują do Santiago de Compostela

Data dodania: 2021.09.14

W roku św. Jakuba przedstawiciele naszej diecezji wyruszyli w pieszej pielgrzymce z Porto do Santiago de Compostela. Pielgrzymi przynależą do grup pieszej pielgrzymki zagłębiowskiej: biało-zielonej z Bydlina i Kolbarka oraz niebieskiej z Grodźca. W drogę wyruszyli: Paweł, Damian, Jarek, Marek, Paweł i Piotr.

Pątnicy wyruszyli 6 września z Porto trasą CAMINO DE COSTA i planują dotrzeć do Santiago de Compostela w piątek 17 września. W pielgrzymce powierzają intencje własne, swoich parafii i diecezji sosnowieckiej.

W dniu wymarszu Mszę św. z błogosławieństwem pielgrzymów odprawił ks. Piotr Pilśniak w kościele pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Będzinie-Grodźcu, a pątnicy uczestniczyli w niej on-line.

Każdego dnia o godz. 7.00 pielgrzymi mają możliwość uczestniczenia we Mszy św. transmitowanej z Grodźca. Błogosławieństwa pielgrzymom udzielił Pasterz naszej diecezji bp Grzegorz Kaszak, który przekazał telefonicznie pielgrzymom pozdrowienia.

Błogosławieństwa udzielili również kapłani: ks. Krzysztof Słomian z parafii pw. św. Małgorzaty w Bydlinie i ks. Włodzimierz Wiecha z parafii pw Podwyższenia Krzyża w Wolbromiu - opiekun duchowy Wojowników Maryi.

Marek Walancik
pielgrzym do Santiago de Compostela

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.