Dobieszowice: Msza z Biskupem na zakończenie misji

Data dodania: 2019.06.07

Misjami Świętymi, sprawowanymi pod przewodnictwem ks. Jana Koclęgi z archidiecezji częstochowskiej, parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Dobieszowicach uczciła jubileusz 50-lecia. Mszy św. sprawowanej w intencji parafian na zakończenie Misji przewodniczył 7 czerwca Ksiądz Biskup Grzegorz Kaszak, który poświęcił krzyż misyjny oraz krzyże będące pamiątkami misji.

Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Dobieszowicach, licząca 1750 mieszkańców, została ustanowiona 22 stycznia 1969 r. przez biskupa częstochowskiego Stefana Barełę. Pierwszym proboszczem został ks. Marian Bogus. Kościół, wybudowany w latach 1983-1988 i obecnie pięknie przebudowany i upiększony wspaniałymi mozaikami, został konsekrowany w 1988 roku przez biskupa częstochowskiego Stanisława Nowaka. Obecnym proboszczem wspólnoty jest ks. Wojciech Wosik.