Droga Krzyżowa ulicami Pilicy w Wielki Piątek

Data dodania: 2024.03.30

Droga Krzyżowa ze wzgórza św. Piotra ulicami Pilicy do Kolegiaty w Wielki Piątek to już tradycja w parafii pw. św. Jana Chrzciciela i św. Jana Ewangelisty.

O godz. 16.oo wierni z naszej parafii licznie  zgromadzili się na wzgórzu św. Piotra aby rozważać stacje Męki Pana Jezusa. Procesji przewodniczyli Nasi Duszpasterze ks. proboszcz Andrzej Białek i ks. wikariusz Mirosław Pasek.

W tym symbolicznym odtworzeniu drogi Jezusa Chrystusa na śmierć i złożenie go do grobu krzyż na początku procesji nieśli druhowie strażacy z OSP Dobra. Dziękujemy za tak liczny udział w tegorocznej modlitwie podczas drogi krzyżowej.

Kapłan prowadząc drogę krzyżową zatrzymywał się przy stacjach, a młodzież przedstawiała historię śmierci Jezusa. Ze wzgórza św. Piotra aż do Kolegiaty parafianie nieśli krzyż.

tekst i zdjęcia: Grzegorz Piąty