Dzieci z Sosnowca-Niwki rozpoczęły nowy rok formacji

Data dodania: 2023.09.04

Ostatni weekend wakacji był wspaniałym zwieńczeniem czasu wolnego dla ministrantów oraz scholi wNiebogłosy działającej przy parafii św. Jana Chrzciciela w Sosnowcu-Niwce. Wraz z ks. Konradem i opiekunami dzieci udały się na wycieczkę do Zawoi, podczas której w niezwykle interesujący sposób połączyły rozrywkę z edukacją.

Trzydniowy pobyt u stóp Babiej Góry był okazją do poznania unikatowej przyrody oraz lokalnej kultury ludowej. Na dzieci czekały liczne atrakcje: własnoręczne tworzenie drewnianych zabawek, malowanie na szkle, wizyta w Muzeum Babiogórskiego Parku Narodowego, radosne zabawy na basenie czy spacery po malowniczej okolicy. Podczas wyjazdu dzieci wraz z opiekunami odwiedziły rodzinną miejscowość Jana Pawła II.

Wieczór spędzony przy ognisku wprowadził wszystkich w niezwykłą atmosferę. Przy dźwiękach gitary i z radością w sercu uczestnicy wycieczki oddali chwałę Panu Bogu. Symboliczną iskierką do Nieba podziękowali za dotychczas otrzymane łaski i modlili się o dalszy rozwój duchowy.

Ropoczynamy z łaską Bożą koljny rok pracy formacyjnej dzieci i młodzieży.

Aleksandra Pawelec