Gmina Klucze także pamiętała o wizycie JP2 w Sosnowcu

Data dodania: 2020.06.16

Plac przy ulicy Gwiezdnej w Sosnowcu to rozległy teren, gdzie 14 czerwca 1999 roku miała miejsce wizyta papieża Jana Pawła II.  O 18.00  papież przyleciał z Łowicza, by spotkać się z 300-tysięcznym tłumem wiernych. Wielu mieszkańców Klucz było na tym spotkaniu. Była tez delegacja naszej Rady Gminy.

My nie byliśmy wtedy, dlatego postanowiliśmy być tam dziś - 13 czerwca, w przeddzień  rocznicy tej wizyty, i zapalić symboliczny znicz z okazji 100-lecia jego urodzin. Z błogosławieństwem ks. proboszcza Marka Łabudy, pokonaliśmy trasę 45 km: Klucze- Chechło- Błędów- Łosień- Strzemieszyce- Kazimierz Górniczy- Sosnowiec Zagórze. Pogoda słoneczna, wręcz upalna. Nie spiesząc się, z kilkoma przystankami, spokojnie dotarliśmy na miejsce, a tu już z daleka witał nas nasz proboszcz. Było historycznie, religijnie i sympatycznie.

Kluczewska Grupa Rowerowa powstała w ubiegłym roku przy oddziale PTTK w Kluczach im. Zbigniewa Czapnika, ale zaczęła się tworzyć  już wcześniej, na sześciu dotychczas przejechanych "Rajdach ku czci Jana Pawła II" -  po parafiach Gminy Klucze, gdzie spotkali się ludzie chcący sobie pojeździć na rowerach dla sportu i zdrowia.

JDz