Jasna Góra: Trwają rekolekcje biskupów (15-18 listopada)

Data dodania: 2021.11.16

„Przesłanie współczesnych świętych” to temat rekolekcji biskupów, które odbędą się na Jasnej Górze w dniach 15-18 listopada. Poprowadzi je o. prof. Zdzisław Kijas OFMConv, który w latach 2010-2020 był relatorem w Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych. W rekolekcjach bierze udział również bp Grzegorz Kaszak.

O. Kijas zauważył, że temat rekolekcji biskupów wpisuje się w rok trzech beatyfikacji w Kościele w Polsce. Nad dwiema z nich – kard. Wyszyńskiego i ks. Machy – o. Kijas pracował w Kongregacji.

- Są to wyjątkowe beatyfikacje, gdyż chodzi o trzy kategorie osób. Kard. Stefan Wyszyński jako przewodnik, Matka Elżbieta Czacka jako niewidoma po ludzku, ale widząca mistycznie, oraz ks. Jan Macha, młody kapłan, który oddał swoje życie za to, że czynił dobro wobec ludzi. Ten ostatni będzie beatyfikowany w czasie, gdy kapłaństwo jest atakowane na różne sposoby – stwierdził o. Kijas w rozmowie z Biurem Prasowym KEP.

Dodał, że nowi błogosławieni są ważnymi postaciami, które „komunikują bardzo wiele tym, którzy są wyczuleni na głos z nieba, którzy stawiają sobie pytania co czynić, aby się odnaleźć w codziennej rzeczywistości”.

Biuro Prasowe KEP