Jaworzno: koncert organowy w Szczakowej

Data dodania: 2021.11.19

Muzyka organowa oraz liczna publiczność wypełniła świątynię w Jaworznie-Szczakowej w dniu wspomnienia św. Elżbiety Węgierskiej, która patronuje miejscowej parafii.

Wśród wykonawców znaleźli się:

Paweł Grabczyński - organy (absolwent AM w Krakowie)
Agnieszka Bakalarz – skrzypce (absolwentka AM w Katowicach)
Katarzyna Mulak – obój (absolwentka AM w Krakowie)

Koncert poprowadził Łukasz Więcek, historyk i organista posługujący w parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Płazie.

Podczas koncertu wybrzmiały utwory m.in. J. S. Bacha, G. P. Telemanna, G. Fauré, F. Schuberta, G. Cacciniego, G. Böhma, oraz D. Bédarda.

Uczestnicy wydarzenia mogli na koniec złożyć ofiarę na rzecz konserwacji parafialnych organów. Organizatorem koncertu była parafia pw. św. Elżbety Węgierskiej w Jaworznie-Szczakowej z proboszczem - ks. Józefem Gutem, a koordynatorem wydarzenia - Mateusz Niedopytalski - miejscowy organista.

zdjęcia: Małgorzata Winiarska