Jaworzno: Odbył się Rodzinny Rajd Rowerowy

Data dodania: 2021.09.21

W minioną sobotę (18.09) odbył się Rodzinny Rajd Rowerowy św. Katarzyny zorganizowany przez parafię pw. św. Wojciecha i św. Katarzyny w Jaworznie przy współudziale Miejskiego Centrum Kultury i Sportu. Hasłem przewodnim tego wydarzenia były słowa bł. kard. Stefana Wyszyńskiego: „Od siebie trzeba wymagać najwięcej” wpisując się tym samym w obchody beatyfikacji Prymasa Tysiąclecia.

Pomimo pochmurnego nieba i zbliżających się opadów Jaworznianie stanęli na wysokości zadania meldując się na starcie rajdu, a wśród wielu uczestników nie brakowało także cyklistów z Mysłowic, Dąbrowy Górniczej i innych miast.

Miasteczko rajdowe zostało otwarte o 10.00, gdzie prócz biura zawodów uczestnicy mogli także znaleźć stoisko sklepu Decathlon, na którym można było „przeserwisować” za darmo swój rower. Punktualnie o godz. 11:00 proboszcz parafii - ks. Eugeniusz Cebulski - dał wszystkim sygnał do startu.

Na czele peletonu jechało dwóch miejscowych wikariuszy: ks. Paweł Łajca i ks. Artur Pęksa. Trasa rajdu była dostosowana do możliwości najmniejszych uczestników i licząc 11 km wiodła zarówno przez drogi lokalne jak i leśne łącząc oba jaworznickie dekanaty. Nad bezpieczeństwem uczestników czuwała Policja wraz z grupą rowerową Niepokonani Jaworzno.

Honorowy patronat nad wydarzeniem objęli Dariusz Starzycki – Wicemarszałek Województwa Śląskiego oraz Paweł Silbert - Prezydent Miasta Jaworzna. Kolejny raz koordynatorem organizacyjnym całego przedsięwzięcia był radny Dawid Domagalski.

Po dotarciu na metę na uczestników czekał ciepły posiłek, w trakcie którego przeprowadzono konkurs wiedzy o Prymasie Tysiąclecia z licznymi nagrodami. Sobotnie wydarzenie było także okazją do wręczenia przez Urząd Miejski w Jaworznie nagród dla zasłużonych cyklistów biorących udział w rywalizacji Rowerowa Stolica Polski.

Rodzinny Rajd Rowerowy św. Katarzyny był już trzecim tego typu wydarzeniem zorganizowanym przez parafię pw. św. Wojciecha i św. Katarzyny w Jaworznie. Poprzednie edycje poświęcone były postaci św. Wojciecha (2019) oraz upamiętnieniu setnej rocznicy urodzin św. Jana Pawła II (2020).

tekst: Dawid Domagalski
zdjęcia: archiwum Organizatorów

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.