Kokotek: Zakończył się 'Festiwal Życia'

Data dodania: 2021.08.31

Kilkuset młodych, siedem dni, jeden festiwal, jedna wiara, jeden Bóg, Abraham, który był dla nas wzorem… W największym skrócie tak można podsumować miniony już Festiwal Życia w Kokotku.

Niedziela była ostatnim dniem, kiedy uczestnicy wyszli ze swoich małych namiotów i mogli skierować swoje kroki ku ogromnemu namiotowi festiwalowemu. Wyjście z przestrzeni, która mnie ogranicza, do przestrzeni spotkania – z Bogiem, z drugim człowiekiem, ze mną samym – oraz wiary: Wyjdź i policz…”

Jest to ostatni dzień. Coś się kończy, coś zaczyna. Ale… co dalej? Zanim policzysz, najpierw  „Spójrz  w  niebo”. Popatrz na miniony czas w Kokotku i zobacz, że Bóg był w nim obecny, że działał i przychodził ze swoimi obietnicami. Wyjdź i podziel się tym doświadczeniem z innymi. Dobrą okazję ku temu daje czas świadectw, natomiast jesteś wybrany i wezwany, by dzielić się nim w codzienności.

Warto zatrzymać się na słowach bp. Grzegorza Olszewskiego, które – podczas uroczystej Mszy Świętej – skierował do wiernych zgromadzonych w Kokotku:

„Prośmy Boga o tą siłę wiary – byśmy potrafili wyjść z naszych namiotów egoizmu, z naszego świata, z naszych różnych spraw, którymi jesteśmy zaabsorbowani. Abyśmy potrafili spojrzeć w niebo, bo tam jest nasza Ziemia Obiecana. To jest cel naszego życia. (…)

I gwiazd nie zobaczymy jak jest widno, jak świeci słońce, jak jest dzień. Gwiazdy można zobaczyć w nocy. Dlatego, gdy czasem ogarnia mnie noc, przychodzi jakaś beznadzieja i trudności, które po ludzku wydają się nie do rozwiązania – to może właśnie wtedy jest to wezwanie dla mnie i dla Ciebie, byśmy wyszli z namiotów naszych spraw, w tej ciemności spojrzeli w niebo i dostrzegli gwiazdy obietnic Pana Boga”. - mówił bp Olszowski.


I co dalej? Po prostu wyjdź. I żyj… Odwagi !Bądź wierny Bogu, tak, jak On dochował wierności Tobie. I trwaj: na modlitwie, w sakramentach i we wspólnocie.

PS.  Ten festiwal przygotował  Bóg, natomiast On posługuje się ludźmi.  Dziękujemy wszystkim którzy w jakikolwiek go współtworzyli:

– organizatorom z archidiecezji: katowickiej i częstochowskiej oraz diecezji: gliwickiej, bielsko-żywieckiej oraz sosnowieckiej, oraz Misjonarzom Oblatom Maryi Niepokalanej, którzy od wielu miesięcy organizowali Festiwal Życia;

– całej ekipie odpowiedzialnych oraz wolontariuszy, którzy sercem i rękami gotowymi do pracy angażowali się w dzień i w nocy;

– osobom, które dbały o bezpieczeństwo uczestników – wczoraj dziękowaliśmy już Służbie Porządkowej, na czele z sierżantem Sławomirem Tokarzem, natomiast podziękować należy również ks. Arturowi Pytel i policjantom z Powiatowej Policji;

– kapłanom, którzy przyjechali ze swoimi wspólnotami i sprawowali dla nas sakramenty;

– mieszkańcom Kokotka za życzliwość i ogrom wsparcia oraz cierpliwości;

– młodym – za podjęty przez Was trud wyjścia i uczestniczenia w tym festiwalu – bez Was nie było by tego;

– o. Tomkowi Maniurze OMI – jak wykrzyczeli na zakończenie uczestnicy:  „Ojcze Tomku dziękujemy, za rok na Festiwal Życia przyjedziemy”

Dobrze, że jesteście!

tekst: FestiwalZycia.pl
zdjęcia: Wojciech Bociański Fotografia

video: Panomedia

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.