Kolędowa niedziela: Bolesław, Czeladź, Olkusz

Data dodania: 2020.01.20

Choć liturgiczny okres Bożego Narodzenia dobiegł końca w polskiej tradycji kolędy śpiewamy aż do przypadającego 2 lutego święta Ofiarowania Pańskiego. Miniona niedziela w wielu parafiach dzięki kolędowym koncertom stała się okazją do przedłużenia świątecznej radości.

W parafii Macierzyństwa NMP w Bolesławiu odbył się koncert śpiewającej rodziny Kaczmarek, w czeladzkiej parafii św. Mateusza Apostoła – zespołu Ad Deum.

W bazylice św. Andrzeja w Olkuszu oprawę Mszy św. i koncert góralskich kolęd i pastorałek zagrał zespół Majeranki z Rabki-Chabówki, który wcześniej występował też w parafii św. Barbary w Olkuszu. Jak podkreśliła kierownik zespołu część składu przechodzi co roku przez olkuską parafię w czasie pielgrzymek pieszych na Jasną Górę i są tu życzliwie witani.

Zdjęcia nadesłane przez parafie