Kolędowe odwiedziny w Kurii

Data dodania: 2018.01.25

"Pragnąc dobrze wypełnić funkcję pasterza, proboszcz powinien starać się poznawać wiernych powierzonych jego pieczy. Winien zatem nawiedzać rodziny, uczestnicząc w troskach wiernych, zwłaszcza w niepokojach i smutku, oraz umacniając ich w Panu" - czytamy w Kodeksie Prawa Kanonicznego. Jedną z form takiej troski jest wizyta duszpasterska zwana w Polsce kolędą i odbywana w okresie świątecznym. I choć jej sensem jest modlitwa z parafianami w ich domach oraz poświęcenie mieszkań, często zdarzają się także odwiedziny w miejscach pracy. 25 stycznia wizytę duszpasterską przeżywali pracownicy Kurii Diecezji Sosnowieckiej, których odwiedził i pobłogosławił proboszcz parafii św. Barbary, ks. Włodzimierz Sęk.

FOTO: ks. Przemysław Szot