Komunikat Biskupa dotyczący peregrynacji Krzyża i Ikony ŚDM

Data dodania: 2015.02.08

Bracia i siostry!
Jednym z największych dzieł ewangelizacyjnych pozostawionych nam w dziedzictwie przez św. Jana Pawła II są Światowe Dni Młodzieży. Darem dla Kościoła w Polsce oraz wielkim zobowiązaniem dla każdego z nas jest zadanie organizacji najbliższego spotkania młodych całego świata, które – z woli papieża Franciszka – odbędzie się w lipcu 2016 roku w Krakowie. Ważnym etapem na drodze do tego wielkiego wydarzenia jest peregrynacja symboli Światowych Dni Młodzieży: Krzyża Młodych oraz Ikony Matki Bożej Salus Populi Romani.

Przekazując 22 kwietnia 1984 r. Krzyż Roku Świętego młodzieży, Jan Paweł II powiedział: Nieście go po całej ziemi jako znak miłości Pana Jezusa do całej ludzkości i głoście wszystkim, że zbawienie i odkupienie jest tylko w Chrystusie umarłym i zmartwychwstałym. Od tamtego dnia krzyż z umieszczonymi na nim słowami Jana Pawła II, nazwany Krzyżem Młodych, pielgrzymuje po całym świecie. W 2003 roku z woli Papieża – Polaka dołączyła do niego Ikona Matki Bożej Salus Populi Romani – Opiekunki Ludu Rzymskiego.

W przeżywanym obecnie czasie przygotowań do święta młodych w Krakowie znaki Światowych Dni Młodzieży rozpoczęły już wędrówkę po polskiej ziemi. Niebawem przybędą one także do diecezji sosnowieckiej. W naszych parafiach Krzyż i Ikonę Matki Bożej będziemy gościć w dniach od 15 do 28 lutego: dotrą one do wielu kościołów, szkół, szpitali oraz innych miejsc, w których nabiorą szczególnego znaczenia i wymowy.

Jako pasterz diecezji z wielką radością przybędę do Waszych wspólnot, by razem z Wami modlić się przy symbolach Światowych Dni Młodzieży. Serdecznie proszę młodych i starszych, osoby indywidualne, małżeństwa i całe rodziny o liczny udział w tych ważnych wydarzeniach przygotowujących nas do Światowych Dni Młodzieży w 2016 roku. Na czas peregrynacji z serca wszystkim błogosławię.

Wasz Biskup Grzegorz

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.