Komunikat Biskupa Sosnowieckiego ws. Domu Matki i Dziecka

Data dodania: 2012.03.24

Komunikat Biskupa Sosnowieckiego o Domu Matki i Dziecka

(Sosnowiec, 16 lutego 2012r.)

Umiłowani Diecezjanie!

Prawie każdego dnia docierają do nas informacje, z których wynika, iż konkretna osoba potrzebuje natychmiastowej pomocy - sama nie jest w stanie sobie poradzić. Najbardziej przeżywamy te sytuacje kryzysowe, w których znalazła się matka i jej niewinne dziecko. Chcielibyśmy zrobić wszystko, aby im pomóc.

Życie uczy nas, że pomoc, której udzielamy musi być nie tylko szybka, ale nade wszystko bardzo roztropna, merytoryczna i kompleksowa. Dlatego rok temu podjąłem decyzje, by w naszej diecezji powstał Dom Matki i Dziecka, który będzie służył matkom znajdującym się w sytuacji kryzysowej. Tu będą mogły znaleźć ze swoimi dziećmi schronienie, a także pomoc psychologiczną, prawną, doradczą, by jak najszybciej wrócić do normalnego życia.

Pragnę zwrócić się do Was, Drodzy Diecezjanie o pomoc w pozyskaniu środków na budowę tego diecezjalnego dzieła. Myślę tu o przekazaniu przez wszystkich, którym droga jest ta idea, 1% swojego podatku, tak jak to czynimy od kilku lat wspierając nasze ważne cele. Nas to nic nie kosztuje, a dla takich dzieł nasz 1% jest niezwykle cenny. Może to być także nasza darowizna, która wpisuje się w przeżywany z wiarą i z hojnym sercem okres Wielkiego Postu.

Caritas Diecezji Sosnowieckiej i Centrum Służby Rodzinie i Życiu pragnę podziękować za wszelkie starania zmierzające do powstania tego jakże ważnego dzieła. Jednocześnie proszą wszystkich ludzi dobrej woli o wsparcie budowy Diecezjalnego Domu Matki i Dziecka. Mam nadzieję, że do ręki każdego i każdej z was trafi ulotka ze szczegółowymi informacjami jak pomóc w tej sprawie.

Matce Przenajświętszej, Najlepszej i Najwspanialszej z matek powierzam wszystkie matki i dzieci, a Wam z góry bardzo dziękuję za przekazanie 1% na nasz Dom Matki i Dziecka.

Z pasterskim błogosławieństwem,

Wasz Biskup

+ Grzegorz

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.