Komunikat w sprawie wsparcia budowy Diecezjalnego Domu Matki i Dziecka w Sosnowcu

Data dodania: 2013.02.09

Umiłowani Diecezjanie!

Za nami kolejny rok starań i wysiłków zmierzających do stworzenia w naszej diecezji miejsca, w którym kobiety z małymi dziećmi, te często pozostawione same sobie, będą mogły liczyć na profesjonalną pomoc, wsparcie, jak również dach nad głową.

Na początku pragnę podziękować wszystkim kapłanom i wiernym, którzy w różnoraki sposób wsparli już to przedsięwzięcie. Przede wszystkim, składam serdeczne Bóg zapłać tym, którzy w okresie Świąt Bożego Narodzenia zakupili płytę kolędową, z której dochód w całości przeznaczony jest na budowę naszego Diecezjalnego Domu Matki i Dziecka.

Słowa podziękowania kieruję także do tych, którzy swoimi modlitwami i ofiarami - bywa, że regularnymi -  wspierają tę budowę.

Podobnie jak w poprzednim roku zwracam się do Was, Moi Drodzy Diecezjanie, o przekazanie na rzecz budowy 1% swojego podatku, tak jak to czynimy od kilku lat, wspierając nasze ważne cele. Nic nas to nie kosztuje, a dla takich dzieł nasz 1% jest niezwykle cenny.

Na dostępnej w kościołach ulotce przygotowanej przez Caritas Diecezji Sosnowieckiej znajdziecie wszystkie ważne informacje na temat powstającego Domu oraz sposobu, w jaki możecie wesprzeć to dzieło.

Proszę Was jednocześnie o modlitwę, gdyż w najbliższych tygodniach chcemy rozpocząć budowę. Od nas wszystkich zależy, w jakim czasie Dom będzie mógł otworzyć swoje progi dla potrzebujących matek z dziećmi.

Matce Przenajświętszej, Najlepszej i Najwspanialszej z matek powierzam wszystkie matki i dzieci, a Wam z góry bardzo dziękuję za przekazanie 1% na nasz Dom Matki i Dziecka.

Z pasterskim błogosławieństwem,

Wasz Biskup
+ Grzegorz


Aby przekazać 1% na budowę Domu wystarczy wypełnić odpowiednią rubrykę w rocznym zeznaniu podatkowym (PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38 lub PIT-28) i podać w niej numer wpisu do Krajowego Rejestru Sądowego czyli /KRS 0000222993/ oraz kwotę do przekazania. W rubryce „informacje dodatkowe" należy wpisać „Dom matki i dziecka". W zeszłym roku tylko dzięki ofiarodawcom 1% Caritas pozyskał na ten cel kwotę 102 695,73 zł.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.