Ks. Popiełuszko obecny w Grodźcu

Data dodania: 2018.10.23

Bł. ks. Jerzy Popiełuszko, męczennik za wiarę, wielki piewca społecznej solidarności i przebaczenia wciąż jest postacią inspirującą dla tych, którzy pamiętają niezwykłą atmosferę Mszy za Ojczyznę oraz kolejnych pokoleń Polaków. W dniu liturgicznego wspomnienia, w 34. rocznicę śmierci – 19 października 2018 do grona parafii posiadających relikwie kapelana Solidarności dołączyła wspólnota św. Katarzyny w Będzinie – Grodźcu. Uroczystościom przewodniczył ks. kanclerz Mariusz Karaś.

Oprawę muzyczną Mszy św. zapewnili artyści z Krakowa i Lublina pod przewodnictwem ks. Pawła Sobierajskiego. "Od dnia 19 października każdego dziewiętnastego dnia miesiąca będziemy się modlili w naszym kościele za Polskę!" – zapowiada ks. proboszcz Piotr Pilśniak i zaprasza co miesiąc na wieczorne Msze św. za Ojczyznę w parafii św. Katarzyny.

FOTO: Jerzy Wieczorek