Łagiewniki: Pielgrzymka Apostolatu "Margaretka"

Data dodania: 2023.10.16

W sobotę 14 października 2023 roku odbyła się VIII Ogólnopolska Pielgrzymka Apostolatu Margaretka do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie - Łagiewnikach. Nie zabrakło na pielgrzymce także wiernych z różnych stron diecezji sosnowieckiej, m.in. z Sosnowca, Dąbrowy Górniczej, Będzina, Czeladzi i Olkusza.

Pielgrzymka rozpoczęła się w pobliskim Sanktuarium Świętego Jana Pawła II nabożeństwem do Papieża Polaka. Następnie pielgrzymi w procesji różańcowej pod przewodnictwem bp. Roberta Chrząszcza udali się do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, gdzie konferencję wygłosił krajowy duszpasterz Apostolatu Margaretka, ks. Bogusław Nagel. Uroczystej Eucharystii w Sanktuarium przewodniczył kard. Stanisław Dziwisz.

Kardynał wyraził swoją wdzięczność i radość wobec pielgrzymów za tak liczną obecność, ale przede wszystkim za ich modlitwę w intencji kapłanów. Zwrócił uwagę także na współpracę jaka ma się zawiązywać pomiędzy wiernymi i kapłanami.

„By ta współpraca oparta była na zdrowych zasadach, z poszanowaniem każdej osoby i w duchu wspólnej troski o parafię, a nie o władzę, konieczne jest wzywanie Ducha Świętego, który jest sprawcą prawdziwej jedności”.

Na zakończenie Mszy Świętej kard. Stanisław Dziwisz, a także kustorz sanktuarium ks. Zbigniew Bielas otrzymali od członków wspólnoty Margaretkę i zapewnienie o codziennej modlitwie. Ostatnim punktem pielgrzymki była Koronka do Bożego Miłosierdzia w Godzinie Miłosierdzia.

tekst: ks. Paweł Cicirko

zdjęcia: