LSO: 37 kandydatów na ministrantów-lektorów

Data dodania: 2021.11.24

Na przełomie października i listopada w Domu Katolickim przy Katedrze pw. Wniebowzięcia NMP w Sosnowcu odbył się Diecezjalny Kurs Lektorski. W szkoleniach prowadzonych przez ks. Łukasza Tkaczyka, diecezjalnego moderatora Liturgicznej Służby Ołtarza, wzięło łącznie udział 37 ministrantów. W organizację kursu włączyła się także Diakonia Liturgiczna.

Uczestnicy szkoleń zdobywali wiadomości m.in. na temat: Pisma Świętego, rozważania Słowa Bożego, ksiąg liturgicznych oraz przestrzeni liturgicznej. Uczyli się służenia w asyście liturgicznej oraz uczestniczyli w zajęciach praktycznych z dykcji i właściwego przekazu Słowa Bożego.

Przed kandydatami jest jeszcze egzamin końcowy, który odbędzie się 11 grudnia. Ci, którzy przejdą go pomyślnie, zostaną ustanowieni lektorami przez bp. Grzegorza Kaszaka 11 czerwca podczas uroczystej Mszy świętej w sosnowieckiej Katedrze.

ks. Przemysław Lech