MFKiP 2022: kolejne dni festiwalu w obiektywie

Data dodania: 2022.01.17

Cała Polska kolęduje w Będzinie. Już po raz 28. Międzynarodowy Festiwal Kolęd i Pastorałek im. ks. Kazimierza Szwarlika gromadzi wspaniałych wykonawców z Polski, Litwy, Ukrainy i Białorusi oraz wierną, festiwalową publiczność, która z zapartym tchem śledzi zmagania finalistów.

Większość wykonawców występuje na scenie będzińskiej "Areny" na żywo, choć kilkanaście wystąpień obejrzano także w formie nagrań. Tym trudniejszy staje się wybór, jakiego dokonać musi złożona z wybitnych ekspertów festiwalowa komisja, która wyłoni laureatów i przyzna nagrody z tą najważniejszą – Grand Prix wysokości 10 tysięcy złotych, ufundowanym przez prezydenta Będzina Łukasza Komoniewskiego.

Jury przewodniczyć będzie prof. dr hab. Agnieszka Franków-Żelazny z Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu.

Zachęcamy do śledzenia na żywo całości zmagań 28. Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek dzięki transmisji dostępnej na stronie wydarzenia www.mfkip.pl

Zwieńczeniem Festiwalu będzie Koncert Galowy, na który organizatorzy zapraszają w niedzielę 16 stycznia o godz. 16.00. Jego reżyser, Dariusz Wiktorowicz, jak zawsze zaprezentuje najciekawsze wykonania edycji, a tym razem pochyli się także (wraz z uczestnikami) nad najpiękniejszymi świątecznymi dekoracjami.

Wystąpią także zdobywcy Grand Prix dwóch poprzednich edycji – Szalone Małolaty z Elbląga oraz Szalowski Zespół Wokalny.