Oaza: Adwentowy Dzień Wspólnoty rejonu Sosnowiec

Data dodania: 2023.12.12

Adwentowy Dzień Wspólnoty Ruchu Światło-Życie rejonu sosnowieckiego odbył się 10 grudnia w dolnym kościele Podwyższenia Krzyża Świętego na Środuli w Sosnowcu.

Eucharystii przewodniczył ks. Arkadiusz Kajdas. Kazanie wygłosił ksiądz moderator rejonu sosnowieckiego ks. Sławomir Kuśmierz. W konfesjonale posługiwał i poprowadził przyrzeczenie Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego ksiądz moderator Ruchu Światło-Życie naszej diecezji ks. Robert Gacek.

Po mszy św. była wygłoszona konferencja ks. Arkadiusza. Był to czas na podjęcie refleksji na temat życia w rodzinie, we wspólnocie, w Kościele. Czy czujesz się w Kościele jak w rodzinie? Czy kochasz swoich braci ze wspólnoty, parafii, pracy, szkoły? Jak wygląda twoja miłość do nich? Jak się w nią angażujesz?

Po konferencji odbyły się spotkania w grupach. W tym czasie dzieci dekorowały pierniczki. W czasie agapy można było nabyć pierniczki. Zebrane pieniążki zostaną przekazane parafii św. Floriana na odbudowę dachu kościoła.

Dziękujemy za wspólną modlitwę, pochylenie się nad Słowem Bożym i radosne spotkanie w czasie agapy.

tekst: Małgorzata i Edmund Zapadkowie
Domowy Kościół w Diecezji Sosnowieckiej