Olkusz: koncert kolęd w MOK

Data dodania: 2024.01.23

21.01.2024 r. w Miejskim Ośrodku Kultury w Olkuszu, o godzinie 17.00, odbył się Koncert Kolęd w wykonaniu zespołu Te Deum i Orkiestry Dętej z Przegini.

Koncert odbywał się przy pełnej sali olkuskiego Domu Kultury. Wśród widzów byli m.in. dziekan olkuski ks. Henryk Chmieła, ks. Marek Szeląg – dziekan dekanatu Jaroszowiec i ks. Paweł Pielka.

Przybył także burmistrz Miasta i Gminy Olkusz - Roman Piaśnik. Obecny był dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Olkuszu Michał Mączka. Widzowie podziękowali artystom gromkimi brawami na stojąco za piękny, porywający wręcz koncert. Można było też kupić po koncercie płyty zespołu Te Deum.

Podczas koncertu pamiętano także o Babciach, obchodzących tego dnia swoje święto, a także o Dziadkach, świętujących następnego dnia.

Tomasz Wilczyński