Olkusz: Peregrynacja relikwii bł. Rodziny Ulmów

Data dodania: 2023.10.06

Parafia św. Maksymiliana Marii Kolbego w Olkuszu, przeżywała w dniach od 4 do 5 października 2023 r. peregrynację relikwii błogosławionych męczenników z Markowej, Józefa i Wiktorii Ulmów wraz z ich siedmiorgiem dzieci.

Błogosławionych przywitał proboszcz parafii - ks. Henryk Chmieła - w asyście straży kościelnej. Relikwie i obraz błogosławionych męczenników umieszczono przy głównym ołtarzu.

Uroczystej Mszy świętej na rozpoczęcie peregrynacji przewodniczył dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Rodzin w Sosnowcu - Ks. Karol Nędza.

Podczas Mszy świętych i wielu nabożeństw, wielu parafian i wiernych z okolicznych miejscowości uczestniczyło w modlitwie za rodziny. Szczególnie towarzyszyła nam intencja aby nasze rodziny były silne Bogiem. Prosiliśmy Błogosławionych męczenników z Markowej, aby świadectwo wiary i miłości naszych rodzin było czytelne i autentyczne, tak jak dali tego przykład Oni, w ciężkich czasach wojny i okupacji.

O godz. 15.00 tuż po Koronce do Miłosierdzia Bożego kapłani z dekanatu olkuskiego i wierni pożegnali błogosławioną rodzinę Ulmów.

ks. Jan Rogowski