Olkusz: Wigilia w jadłodajni Caritas

Data dodania: 2023.12.22

“Jest w moim Kraju zwyczaj, że w dzień wigilijny (…). ludzie gniazda wspólnego łamią chleb biblijny, najtkliwsze przekazując uczucia w tym chlebie.” (C. K. Norwid). Dlatego pracownicy Caritas Diecezji Sosnowieckiej ze swoimi rodzinami, ks. Biskupem Grzegorzem i Biskupem Piotrem spotkali się 21 grudnia w Jadłodajni Caritas w Olkuszu na wspólnej Wigilii.

Była to okazja do wyrażenia radości z okazji zbliżających się Narodzin Bożego Syna, podzielenia opłatkiem i złożenia najserdeczniejszych życzeń. Nie zabrakło tradycyjnych potraw i wspólnego kolędowania.

Podczas Wigilii Ks. Dyrektor Przemysław Szot podziękował za kolejny rok wspólnej pracy. Docenił wysiłek i zaangażowanie w każde podjęte dzieło i inicjatywę. Wyraził podziękowanie także za poczucie wspólnoty, którego On i inni pracownicy mogą doświadczać.

Już za kilka dni na świat przyjdzie Maleńka – Ogromna Miłość.

„Maleńka miłość w żłobie śpi.
Maleńka miłość przy Matce Świętej
Dziś cała Ziemia i niebo lśni
Dla tej miłości maleńkiej”.

To właśnie owa Maleńka – Ogromna Miłość, Miłość Jezusa do człowieka prowadzi i wzmacnia każdego dnia całą rodzinę pracowników Caritas. Sprawia, że blask tej miłości może trafić do wszystkich Jej potrzebujących serc.

ks. Łukasz Gładki
wicedyrektor Caritas