Ósmoklasiści pielgrzymowali do Matki Kalwaryjskiej

Data dodania: 2023.10.03

- Ty, Matko Boża, znasz nasze ograniczenia, ale również wszystkie nasze marzenia, plany na przyszłość i możliwości. Naucz nas mądrego kroczenia drogami dzisiejszego świata - modlili się uczniowie klas ósmych z diecezji sosnowieckiej zawierzając siebie Matce Bożej Kalwaryjskiej podczas dorocznej pielgrzymki do sanktuarium. Modlitwie przewodniczył bp Grzegorz Kaszak.

Po przyjeździe do sanktuarium młodzi wysłuchali konferencji o życiu i miejscu pamięci bł. Rodziny Ulmów. Konferencję wygłosił Ks. Jacek Michno z diecezji przemyskiej.

Głównym punktem pobytu w sanktuarium była Eucharystia pod przewodnictwem bpa Grzegorza Kaszaka, ordynariusza diecezji sosnowieckiej. W czasie liturgii homilię wygłosił również Ks. Jacek Michno.

Zachęcał młodzież do wierności Bogu i przypomniał, że każdy ochrzczony człowiek należy do Boga i ma w sobie podobieństwo do Stwórcy.

Jezus dzisiaj upomina się o ciebie i mówi – uczniu klasy ósmej, chrześcijaninie, moje imię nosisz, masz być do mnie bardzo podobny - mówił kaznodzieja.

Przekonywał również młodych, by brali odpowiedzialność za siebie i drugiego człowieka nie z przymusu, ale z chęcią, oraz by mieli wielkie pragnienia i chęć zdobywania życiowych celów.

Przed przyjęciem błogosławieństwa głos zabrała młodzież.

- Powoli zaczynamy brać odpowiedzialność za nasze życie, z każdym krokiem jesteśmy bliżej przyszłości, która jest wielką niewiadomą. Chcemy wkroczyć do dorosłości bez obaw i lęków - powiedział przedstawiciel uczniów, dziękując biskupowi Grzegorzowi za zaproszenie na pielgrzymkę oraz przewodniczenie modlitwie.

Na zakończenie Ks. Michał Borda, dyrektor wydziału katechetycznego diecezji, podziękował biskupowi, dyrektorom szkół, nauczycielom, katechetom oraz wszystkim uczniom przybyłym na modlitwę.

Po Mszy świętej młodzież udała się na dróżki kalwaryjskie.

o. Tarsycjusz Bukowski OFM
Biuro Prasowe Sanktuarium