Ostrowy Górnicze: poświęcenie ołtarza

Data dodania: 2020.10.18

Parafia NMP Nieustającej Pomocy w Sosnowcu-Ostrowach Górniczych może pochwalić się nowym, pięknym wystrojem prezbiterium. Poświęcenia podczas Mszy św. połączonej z udzieleniem sakramentu bierzmowania dokonał 17 października Ksiądz Biskup Grzegorz Kaszak.

"Bardzo ładnie został podkreślony wizerunek naszej Patronki, który okala witraż w formie krzyża z kwiatowym ornamentem oraz insygnia królewskie i złota róża oraz różaniec" - czytamy opis przeprowadzonych prac na stronie parafii. Po dwóch stronach ołtarza wykonano nisze z figurami świętych - patronów diecezji, a więc Brata Alberta i Rafała Kalinowskiego, a także Ojca Pio, Charbela Makhloufa oraz obecnych w parafii w znaku relikwii Rity z Cascia i Teresy z Lisieux.

Przed parafią jeszcze zaprojektowanie i wykonanie nowych, współgrających z całością wystroju mebli - sedilli do prezbiterium oraz ornamentów na ołtarz mszalny i ambonę.

Ordynariusz naszej diecezji kazanie podczas uroczystości poświęcił trwającej epidemii: "Znaleźliśmy się w bardzo trudnej sytuacji . (...) Zostaliśmy zaatakowani przez organizm, który nie jest dostrzegalny gołym okiem. Tego ataku nikt się nie spodziewał - nastąpił nagle. Przed epidemią żyliśmy w dobrobycie, nasze życie się poprawiało, także z ekonomicznego punktu widzenia (...) I wszystko legło w gruzach, bo ten wirus niesie śmierć, a my nie potrafimy sobie z nim poradzić. Zobaczcie, jak on zmienił nasze życie. Musieliśmy ulec ograniczeniom, strachowi".

"Nie wolno lekceważyć niebezpieczeństwa! Nieraz młodzi ludzie może sobie myślą, że to dotyczy tylko starszych" - przestrzegał Biskup podkreślając, że nikt nie wie jakie spustoszenie choroba może wywołać nawet w młodym organizmie i kiedy ujawnią się jej skutki. "Miejcie na uwadze także osoby starsze, które pracowały i pracują także na wasz dobrobyt. Trzeba wielkiej odpowiedzialności!" - apelował prosząc o modlitwę - nieustanny szturm nieba w intencji ustania pandemi, a także pocieszanie zasmuconych i cierpiących.

"Drodzy młodzi przyjaciele, proszę was bardzo, wyciągnijcie wnioski. Bo bardzo mi na tym zależy, by wasze życie było dobre, piękne i szlachetne" - zakończył Biskup.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.