Pielgrzymka Amazonek do Matki Zagłębia (zapowiedź)

Data dodania: 2021.02.25

Amazonki – kobiety, które dotknęła choroba nowotworowa piersi borykają się z wieloma problemami. W tym trudnym czasie muszą stanąć do walki o siebie, a tym samym o swoje rodziny. Wzorem i orędownikiem w walce dla wielu pań jest Maryja. Do niej przychodzą powierzając boleści ciała i duszy. Miejscem ofiarowania swoich spraw i wypraszania potrzebnych łask jest Bazylika NMP Anielskiej w Dąbrowie Górniczej.

W tym roku, z zachowaniem pełnego reżimu sanitarnego, przedstawicielki kół, klubów i Stowarzyszeń Amazonek przybędą aby wziąć udział we Mszy św. odprawianej w ich intencji. Po mszy św. Amazonki złożą w intencjach swoich i koleżanek akt oddania Matce Bożej – zawierzą zdrowie i życie Matce Bożej, złożą też podziękowania.

Kościół zawsze jednoczy się z kobietami dotkniętymi chorobą nowotworową, zachęca do korzystania z badań profilaktycznych, wspiera duchowo, umacnia do dalszej, trudnej i często nierównej walki.

ks. Andrzej Stasiak
kustosz Sanktuarium NMP Anielskiej