Pielgrzymka Krucjaty Wyzwolenia Człowieka (zapowiedź)

Data dodania: 2023.09.01

Krucjata Wyzwolenia Człowieka zaprasza wszystkich członków, kandydatów, sympatyków KWC z różnych wspólnot, diecezji na 43. Ogólnopolską Pielgrzymkę KWC i jubileusz 50-lecia Domowego Kościoła w Polsce.

Rozpoczynamy 08.09.2023 (w piątek) Mszą Świętą koncelebrowaną pod przewodnictwem ks. Jarosława Błażejaka, krajowego moderatora KWC, z udziałem ks. Marka Sędka generalnego moderatora Ruchu Światło-Życie. Msza Święta w Kaplicy Cudownego Obrazu MB Częstochowskiej będzie w intencji KWC. Nieobecni mogą Mszę Świętą oglądać na żywo poprzez kanał youtube Jasna Góra.

Zachęcamy w tym dniu po Mszy Świętej do adoracji Najświętszego Sakramentu w kaplicy Najświętszego Sakramentu na Jasnej Górze i indywidualnej modlitwy w intencji KWC, DK i całego Ruchu Światło-Życie, jak również w intencji rychłej beatyfikacji Czcigodnego Sługi ks. Franciszka Blachnickiego.

Na koniec dnia uczestniczymy w Apelu Jasnogórskim, a komu sił wystarczy może uczestniczyć jeszcze indywidualnie w nocnym czuwaniu.

09.09.2023 r. ( sobota) to właściwy dzień pielgrzymki. Spotkamy się najpierw w Dolinie Miłosierdzia w Częstochowie (ul. Księdza Augustyna Kordeckiego 49). Nasza recepcja KWC będzie ustawiona w tym miejscu od godz. 08:30 do 12:30.

Jesteśmy wezwani do działania – w tym dniu będzie można złożyć DAR SERCA na doposażenie i uruchomienie CENTRUM KWC na Kopiej Górce. Jak wiemy w 2024 r. ziści się to wielkie dzieło.

Każdy z nas indywidualnie lub w grupach może dołożyć cegiełkę na wypełnienie wnętrz CENTRUM ciepłem naszych serc. Możemy intencjonalnie dołożyć się np. na wyposażenie kaplicy, kuchni, czy nawet na umeblowanie pokoju lub pokoi, tak by w 2024 r. CENTRUM KWC służyło już celom rekolekcyjnym całego Ruchu Światło – Życie. Z takim darem serca możemy przybyć już na Jasną Górę. Pomyślcie jednak i w diecezjach, czy parafiach, jak wesprzeć to dzieło? Na jasnej Górze usłyszymy dalsze szczegóły.

Podczas Mszy Świętej na Jasnej Górze o godzinie 14:30 istnieje możliwość złożenia deklaracji KWC. Deklaracje składamy na Błoniach Jasnej Góry podczas składania darów na Ofiarowanie. Przygotujcie zatem deklaracje – może ktoś z pielgrzymów podejmie taką decyzję i będzie to wspaniały dar na ołtarzu Jasnogórskim również dla Niepokalanej, Matki Bożej Częstochowskiej.

Droga Krzyżowa o godzinie 16:30 na Wałach Jasnogórskich prowadzona będzie według ustalonego już porządku. Diecezje, które zgłosiły się do niesienia IKONY KWC w trakcie Drogi Krzyżowej oddelegują łącznie 3 osoby ( jedna osoba do IKONY KWC, jedna osoba do herbu KWC, jedna osoba do herbu Diakonii Wyzwolenia). Wszystkie stacje zostały już zajęte, dzisiaj jako ostatnia do XIV stacji zgłosiła się Arch. Krakowska. ( W kolejnych dniach przypomnimy porządek niesienia IKONY KWC). Mamy już komplet świadectw i prosimy nie zgłaszać się z kolejnymi świadectwami.

Prosimy o śledzenie w następnych dniach kolejnych komunikatów.

Na Pielgrzymkę prosimy o zabranie banerów, proporców i innych emblematów KWC, DK i Oazowych.

Do zobaczenia na Jasnej Górze.

Maciej Jóźwiak
Odpowiedzialny CDKwc