Pielgrzymka Zagłębiowska: dziś wejście na Jasną Górę!

Data dodania: 2021.08.24

III dnia swojej wędrówki Zagłębiowska Piesza Pielgrzymka dotrze dziś do celu, którym jest jasnogórski klasztor. Pątnicy wyruszyli w drogę z Nierady i mają do przebycia 15 kilometrów. Msza wieńcząca tegoroczną pielgrzymkę będzie sprawowana przez bp Grzegorza Kaszaka o godz. 15:00 w Bazylice Jasnogórskiej.

Nasi pielgrzymi wyjątkowo dzielnie znosili przez dwa dni deszcz i niepogodę, które towarzyszyły im od samego Będzina. Jak wielu powtarza, pielgrzymka ma mieć wymiar pokutny, więc wszelkie niedogodności powinno się znosić właśnie w takim duchu.

Swoim świadectwem rekolekcji w drodze dzieli się Wiktoria Debudaj z parafii pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Będzinie-Grodźcu, która jako jedna z nielicznych pielgrzymowała pieszo na Jasną Górę także w ubiegłym roku. Wybrała się wówczas w drogę prywatnie. Teraz ponownie mogła iść razem z innymi:

- Każda pielgrzymka ma dla mnie ogromną wartość. Jest ona dla mnie źródłem żywej wiary. Patrząc na towarzyszy tej wędrówki jak i na prowadzących nas duchownych mogę się umacniać świadectwem ich ufności oraz miłości do Boga. W tym roku swoją modlitwę za wstawiennictwem Matki Bożej kieruję w intencji wujka, który pobłądził na drodze Chrystusa oraz abym wzrastała w wierze i dzieliła się nią z innymi.

W tamtym roku razem ze znajomymi pielgrzymowaliśmy do Mateczki na własną rękę. Oczywiście nie był to ten sam klimat, jak byśmy szli całą wspólnotą, jednak mimo utrudnień pandemicznych ciesze się, że miałam okazję dźwigać pątniczy trud, by zanieść do Maryi intencje i podziękowania. W tym roku również z uśmiechem na twarzy i krzyżem na plecach zmierzam do Jasnogórskiej Królowej podkreśla Wiktoria.

Planowana godzina dojścia pielgrzymów na wzgórze jasnogórskie to 12:30-13:00. Zachęcamy do przybycia środkami transportu na Jasną Górę, aby wspólnie z pielgrzymami pieszymi dziękować za łaski otrzymane od Boga za pośrednictwem Matki Bożej Częstochowskiej.

Pielgrzymów duchowych prosimy o modlitewną łączność z pątnikami, zwłaszcza podczas Eucharystii o godz. 15:00 w Bazylice Jasnogórskiej.

tekst: ks. Przemysław Lech
zdjęcia: ks. Józef Handerek, Anna Chlebica

 

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.