Pielgrzymka Zagłębiowska: Trwa II dzień wędrówki

Data dodania: 2021.08.24

24 sierpnia, w święto św. Bartłomieja Apostoła, Zagłębiowska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę wyruszyła w II dzień drogi. Pielgrzymi dotarli do Zendka autobusami, ponieważ zgodnie z wymogami sanitarnymi obowiązującymi w czasie pandemii, noc musieli spędzić we własnych domach.

Przed pątnikami dziś najdłuższy odcinek drogi, czyli prawie 30 kilometrów. Przewidzianych jest pięć postojów, łącznie z ostatnim w Nieradzie. Wcześniej, w kościele pw. Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej w Starczy będzie sprawowana Msza święta.

Podczas Eucharystii konferencję wygłosi ks. Mariusz Smętek, ojciec duchowny pielgrzymki.

Trasa II dnia: Zendek - postój w lesie - Woźniki - Ligota Woźnicka - Starcza - Nierada

tekst: ks. Przemysław Lech
zdjęcia: ks. Józef Handerek, Iza Bator, Anna Chlebica