Pielgrzymka Zagłębiowska: Postój w Łagiszy (dzień I)

Data dodania: 2021.08.23

W strugach deszczu Zagłębiowska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę dotarła na swój pierwszy postój. Jak zawsze gościnna parafia pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Będzinie-Łagiszy życzliwie przyjęła naszych pątników w porze śniadania.

Silny deszcz uniemożliwił tym razem wykonanie tradycyjnych zdjęć grupowych przed kościołem w Łagiszy. Pielgrzymi udali się bezpośrednio do świątyni na nawiedzenie Najświętszego Sakramentu i krótką modlitwę osobistą.

Pątników, wśród których pielgrzymuje pieszo także bp Grzegorz Kaszak, powitał proboszcz parafii - ks. Grzegorz Rozpończyk.

Przed kościołem na wędrujących na Jasną Górę czekał poczęstunek oraz gorące napoje, przygotowane przez parafian.

W czasie pierwszego dnia wędrowania Zagłębiowska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę pokona prawie 23 kilometry. Na popołudniowym postoju w Mierzęcicach przewidziana jest konferencja ojca duchownego pątników - ks. Mariusza Smętka oraz możliwość skorzystania ze spowiedzi.

tekst i zdjęcia: ks. Przemysław Lech