Pielgrzymka: III dzień wędrowania rozpoczęty

Data dodania: 2022.08.08

11 sierpnia to trzeci dzień XXXI Sosnowieckiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę (Pielgrzymki Olkuskiej). Charakterystycznym punktem programu będzie specjalny czas na skorzystanie z Sakramentu Pokuty i Pojednania, a także Msza święta w ramach postoju w Trzebniowie (ok. 12:00).

Rano, ok. godz. 8:00, kolejne grupy pielgrzymkowe wyruszyły na trasę z miejscowości Łutowiec. Dzisiejszy dystans należy do jednego z krótszych – pątnicy mają do przebycia ok. 16 km, aby dotrzeć do miejsc noclegowych w Złotym Potoku (archidiecezja częstochowska).

Pamiętajmy w osobistych modlitwach o sosnowieckich pielgrzymach, którzy niosą na Jasną Górę nasze intencje, a wśród nich tę szczególną: dziękczynną za 30 lat istnienia Diecezji Sosnowieckiej. Módlmy się o dar dobrej pogody i bezpiecznego wędrowania do Częstochowy.

Pielgrzymów duchowych zachęamy do modlitewnej łączności z pątnikami pieszymi.

TRASA III DNIA: Łutowiec - Trzebniów (Spowiedź i Msza św.) - Łąka za Gorzkowem Nowym - Złoty Potok (nocleg).

ks. Przemysław Lech