Pielgrzymka: Msza święta w Starczy (II dzień)

Data dodania: 2021.08.24

Na przedostatnim postoju II dnia Zagłębiowskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę bp Grzegorz Kaszak przewodniczył wspólnej Eucharystii. Liturgię sprawowano w kościele pw. NMP Częstochowskiej w Starczy, na terenie archidiecezji częstochowskiej.

W czasie Mszy świętej swoją konferencję wygłosił ojciec duchowy pielgrzymów - ks. Mariusz Smętek. Przywołał w niej nauki Sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego na temat Eucharystii:

- Przez Eucharystię Bóg chce nas przekonać, że zasługujemy na Jego uwagę, że nie jesteśmy mu obojętni i że mimo wszystko warci jesteśmy tego, aby nas żywił.

On chce nas żywić. Czyni wszystko, abyśmy nie uschli z głodu. Poświęca nam całą uwagę, karmiąc nas samym sobą. Pragnie nam pod osłoną człowieczeństwa udzielać swego Bóstwa - podkreślił ks. Smętek, przypominając nauczanie Prymasa Tysiąclecia.

Razem z Biskupem Eucharystię koncelebrowało ok. 30 kapłanów-przewodników grup pielgrzymkowych. W asystę liturgiczną włączyli się klerycy sosnowieckego seminarium, a także członkowie Liturgicznej Służby Ołtarza, którzy także wędrują w poszczególnych grupach.

II dzień pielgrzymowania znajdzie swoje zakończenie, podobnie jak w ubiegłych latach, w Nieradzie. 

Zgodnie z decyzjami organizatorów pielgrzymki, w związku z panującymi restrykcjami sanitarnymi, po dotarciu do Nierady pielgrzymi autobusami powrócą do swoich dekanatów, aby noc spędzić we własnych domach. Na szlak powrócą jutro, aby po przebyciu ok. 15 kilometrów, dotrzeć o godz. 12:30-13:00 na Jasną Górę.

tekst i zdjęcia: ks. Przemysław Lech

 

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.