Pielgrzymka: Targoszyce - Mierzęcice (I dzień)

Data dodania: 2021.08.23

Na trasie I dnia Zagłębiowskiej Pieszej Pielgrzymki pątnicy tradycyjnie zatrzymali się na postój obiadowy w parafii pw. św. Mikołaja w Targoszycach. Następnie, po przebyciu ok. 3 kilometrów dotarli do pobliskich Mierzęcic, gdzie w warunkach polowych można było skorzystać z sakramentu Pokuty i pojednania.

Mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych pielgrzymi wytrwale pokonują kolejne etapy wędrówki. Jak wielu przyznaje, doceniają sam fakt możliwości pielgrzymowania, gdyż w ubiegłym roku, z racji pandemicznych restrykcji, na Jasną Górę udali się pieszo jedynie księża-przewodnicy grup.

- Pielgrzymka jest dla mnie takim szczególnym czasem, w którym przede wszystkim mogę dużo rzeczy przemyśleć, poukładać w rozmowie z Panem Bogiem, znaleźć odpowiedzi na swoje problemy.

To mój drugi raz gdy jestem na pieszej pielgrzymce. Wędruję z grupą ósmą, biało-żółtą, z dekanatu NMP Anielskiej w Dąbrowie Górniczej - w rozmowie z Biurem Prasowym Diecezji Sosnowieckiej dzieli się Andrzej Mandryka, który pochodzi z parafii pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Dąbrowie Górniczej-Mydlicach.

Celem wędrówki I dnia jest parafia pw. św. Stanisława BM w Zendku, która znajduje się jeszcze na terenie diecezji sosnowieckiej. 

Zgodnie z decyzjami organizatorów pielgrzymki, w związku z panującymi restrykcjami sanitarnymi, po dotarciu do Zendka pielgrzymi autobusami powrócą do swoich dekanatów, aby noc spędzić we własnych domach.

Pątnicy wyruszą ponownie na szlak jutro. Wyjście z Zendka przewidziane jest na godz. 6:30.

tekst: ks. Przemysław Lech

zdjęcia: ks. Józef Handerek, ks. Paweł Sproncel,
Anna Chlebica, Mikołaj Wójtowicz

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.