Plac Papieski i sztafeta - ostatnie przygotowania

Data dodania: 2018.06.14

W sobotę, 16 czerwca, na Placu Papieskim w Sosnowcu odbędą się uroczystości związane z jubileuszem 100-lecia niepodległości oraz 19. rocznicą pobytu Jana Pawła II w stolicy naszej diecezji. Już o 16.00 z parafii św. Floriana startuje Marsz dla Życia i Rodziny. O godz. 17.00 uroczysta Msza Święta pod przewodnictwem Księdza Biskupa Grzegorza Kaszaka, a po niej wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych, rekonstrukcja historyczna oraz koncert Piotra Rubika "WOLNOŚĆ, MIŁOŚĆ, NIEPODLEGŁOŚĆ.

Wśród wielu znamienitych gości uroczystości znajdzie się wicepremier Beata Szydło.

Swój list z podziękowaniem za zaproszenie skierował Minister Infrastruktury Andrzej Adamczyk:

Gotowe są także pakiety startowe dla uczestników niedzielnej sztafety - koszulki i medale dostaną wszyscy, którzy zarejestrują się przez naszą stronę internetową!