Plac Papieski: 45. rocznica wyboru Papieża-Polaka

Data dodania: 2023.10.16

16 października wierni z Sosnowca zgromadzili się na Placu Papieskim, aby uczcić 45. rocznicę wyboru kard. Karola Wojtyły na Papieża.

Na miejscu pojawili się wierni okolicznych parafii razem ze swoimi księżmi, a wśród nich kanclerz Kurii Diecezjalnej w Sosnowcu – ks. Mariusz Karaś oraz proboszcz parafii NMP Różańcowej w Sosnowcu – ks. Paweł Kempiński.

Wyrazem pamięci i wdzięczności za pontyfikat św. Jana Pawła II stała się odmówiona wspólnie część radosna różańca świętego. W modlitwę włączyli się Rycerze Kolumba oraz schola parafialna „Nutki Maryi” ze swoją opiekunką – Olimpią Kucharską.

Po wspólnej modlitwie kanclerz Kurii Diecezjalnej podziękował wszystkim zebranym za obecność i pielęgnowanie tradycji spotkań na Placu Papieskim. Zapowiedział również, że w nadchodzącym roku Diecezja będzie świętować 25-lecie wizyty św. Jana Pawła II w Sosnowcu.

Widzialnym znakiem tej wyjątkowej rocznicy stanie się nowy baner z wizerunkiem Papieża-Polaka, który zawiśnie w miejsce obecnego baneru (blok przy ul. 11 Listopada). Ponieważ ma on już wiele lat, jest wyblakły i uszkodzony, pojawił się pomysł, aby wykonać nowy baner.

15 października w całej Polsce obchodzono XXIII Dzień Papieski pod hasłem „Św. Jan Paweł II – cywilizacja życia”.

ks. Przemysław Lech