Podziękowanie za peregrynację

Data dodania: 2012.12.07

Drodzy Diecezjanie! Zakończyliśmy uroczystości związane z peregrynacją obrazu Jezusa Miłosiernego i relikwii bł. Jana Pawła II w naszej diecezji. Dzięki tym wydarzeniom mogliśmy zaprosić Jezusa do naszych domów i rodzin, aby ubogacił nas swymi darami. Pragnęliśmy zanurzyć się w Bożym miłosierdziu i zaznać pokoju, którego On jest źródłem (por. Dzienniczek, 699).

Wyrażam ogromną wdzięczność wszystkim, którzy tak godnie i pięknie przyjmowali Chrystusa w tym cudownym Obrazie wraz z relikwiami bł. Papieża Polaka. Wielkie wrażenie robiły wspaniałe, kolorowe dekoracje, płonące lampki i znicze, bogato ustrojone domy oraz świątynie. To wszystko było sposobem okazania naszej miłości i czci dla Jezusa. Szczególnie dziękuję wspólnotom, grupom, stowarzyszeniom i organizacjom, które z takim zaangażowaniem włączyły się w przygotowanie programu nawiedzenia naszych parafii. Myślę, że miłym darem dla Jezusa Miłosiernego były nasze oczyszczone w sakramencie pojednania serca, Komunie święte oraz podjęte postanowienia konkretnych czynów miłosierdzia. Jestem przekonany, że te wyrzeczenia i poświęcenia czystych serc przyczynią się do wzrostu duchowego naszych rodzin i parafii.

Serdeczne "Bóg zapłać" mówię księżom proboszczom, wikariuszom, spowiednikom, rekolekcjonistom i misjonarzom. Jestem pełen podziwu dla zaangażowania i zdolności organizacyjnych naszych duszpasterzy, którzy tak wiele się napracowali, aby te uroczystości wspaniale i godnie wypadły.

Naszym wspólnym darem, składanym przy okazji Peregrynacji, były ofiary na budowę dwóch nowych świątyń w Łazach i Będzinie. Na ten cel zebraliśmy 194 652 zł 50 gr. Drodzy Diecezjanie, bardzo dziękuję za wasze wielkie serce i ofiarność, za często prawdziwie wdowi grosz złożony na tacę.

Mam nadzieję, że piękne owoce peregrynacji będą trwały i przyczynią się do rozwoju kultu Bożego Miłosierdzia.

Wszystkich polecam wstawiennictwu Matki Miłosierdzia i udzielam pasterskiego błogosławieństwa

Wasz Biskup

+ Grzegorz

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.