Potrzeba CIEBIE, Wojowniku!

Data dodania: 2017.06.12

Co to jest? Droga prawdziwych gwałtowników. Dla wielu może się ona wydawać nudna i głupia, związana tylko z myśleniem o kasie i bezsensownej pracy, która nic nie daje społeczeństwu. Ale czy tak jest naprawdę? Czy taka jest droga powołania kapłańskiego? Dla tych, którzy są już w seminarium i nawet są już kapłanami, to jest realna walka! To jest wielka jatka na polu bitwy między kapłanami a demonami o dusze ludzkie. Czemu nie między niebem a demonami? Bo Bóg już dawno wygrał i teraz wysyła swoich żołnierzy, aby walczyli o ludzi. I można spokojnie powiedzieć znane hasło: Potrzebujemy CIEBIE!!! Bóg Cię potrzebuje!!! Jeżeli tylko to odkrywasz, to wiedz, że wkraczasz na drogę prawdziwej przygody. Prawdziwy gwałtownik Jezusa mówi: "Wielu myli wolność z poczuciem bezpieczeństwa, a pokój serca z bezruchem. Woda bierze ze sobą mnóstwo rzeczy, ale tylko to w nurtach rzeki naprawdę żyje, co może płynąć pod prąd". Ludzie nie wiedzą gdzie iść, gdzie jest Bóg, gdzie jest prawdziwa wolność, gdzie jest prawdziwe szczęście i nieśmiertelność, jak wygrać życie!!! Te odpowiedzi i drogę do nich zna tylko Bóg, bo On jest tym wszystkim. I Bóg pozwolił się sprowadzać na ziemię przez kapłanów! Kapłan jest potrzebny ludziom! Więc jeżeli masz choć trochę odwagi i męstwa, aby walczyć o ludzi, być prawdziwym wojownikiem, rewolucjonistą, być TOWARZYSZEM BOGA, to przyjdź do nas.

Oczywiście pamiętaj, że nie każdy się nadaje do tego. Nie każdy może iść na front, nie każdy może wziąć miecz Słowa Bożego i walczyć Nim! Nie każdy jest wybranym! Ale po to jest to szkolenie! Ten sześcioletni trening! Czy dasz radę odpowiedzieć na głos Boga? Czy nie stchórzysz przed hordą demonów i wrogich wojsk? Bo Bóg nie może mieć w swojej armii kogoś, kto nie przełamuje lęku, kto nie jest gotowy oddać życia za innych, za samego Boga! Ale On już wygrał i chce mieć Ciebie w swojej zwycięskiej armii! On chce Ci dać mnóstwo darów, umiejętności, nadzwyczajnych darów!!! Brzmi jak film i bajka, ale to jest nasze życie i każdy z kapłanów powie Ci to samo: Dowódca – Bóg daje mnóstwo! Nie zostawił mnie nigdy! Zawsze daje siłę! I daje nieśmiertelność!!!

Wiem, że brzmi jak zapowiedź najnowszego filmu Michaela Bay’a z wybuchami, milionami pocisków, i akcją taką, że żołądek podchodzi pod gardło. Jednak taka jest droga kapłana. Wszystkie postacie biblijne taką mają historię: Mojżesz, Gedeon, Samuel, Dawid, Eliasz, JEZUS. To właśnie On chodził po ziemi walcząc z demonami, uzdrawiając, walcząc z faryzeuszami i uczonymi w Piśmie, umierając i zmartwychwstając. A każdy kapłan ma być taki jak On!

 

Co należy zrobić? Jeżeli już przegadałeś sprawę z Bogiem, to przyjdź do nas do seminarium Diecezji Sosnowieckiej w Częstochowie, przy ulicy św. Barbary 41. Tam przejdziesz przez rozmowę, oczywiście najpierw dając dokumenty tj:

• Akt Chrztu i świadectwo Bierzmowania,

• Świadectwo ukończenia szkoły średniej,

• Świadectwo maturalne,

• Świadectwo zdrowia,

• Opinię Księdza Proboszcza,

• Opinię Katechety,

• Podanie o przyjęcie,

• Życiorys,

• Pięć fotografii.

Rozmowy odbędą się w dwóch sobotnich terminach: 1 lipca oraz 2 września 2017 roku.

Później będzie mieć miejsce egzamin, który będzie pokazywał znajomość języka polskiego oraz ogólną wiedzę. Początkowy egzamin nie jest trudny, więc nie ma powodu do strachu :)

Egzaminy rozpoczynają się o godzinie 10.00.

Telefon kontaktowy:

(34) 365 12 15.

CZEKAMY NA CIEBIE!!!!!!!

dk. Kacper Górski

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.