Pyrzowice: św. Józef zagościł na stałe w parafii

Data dodania: 2021.03.15

Kiedy papież Franciszek listem apostolskim Patris corde (Ojcowskim sercem), opublikowanym w dniu 8 grudnia 2020 roku ogłosił, że rok 2021 będzie rokiem poświęconym świętemu Józefowi dla uczczenia 150. rocznicy ogłoszenia Oblubieńca Maryi - patronem Kościoła katolickiego, nasza parafia postanowiła również uczcić zacnego patrona przez rozwinięcie kultu nabożeństw za wstawiennictwem św. Józefa.

Wśród nich jest comiesięczne w trzecią środę nabożeństwo tzw. nowenny ku czci patrona ojców, mężów, rodzin, dobrej śmierci. Natomiast w Wielkim Poście odbyły się parafialne rekolekcje poświęcone osobie św. Józefa połączone z poświęceniem figury tegoż świętego, fundacji ojców i mężów naszej parafii oraz zawierzenie całej parafii opiece świętego Oblubieńca Maryi i opiekuna Jezusa.

Nie zabrakło też nabożeństwa drogi krzyżowej z udziałem dzieci, w samą uroczystość Oblubieńca NMP w dniu 19 marca, które przeszły Jezusową drogę męki wraz ze świętym Józefem.

„Ukochany ojciec, ojciec czułości, w posłuszeństwie i w gościnności; ojciec twórczej odwagi, robotnik, zawsze w cieniu” – tymi słowami papież Franciszek opisuje w czuły i poruszający sposób św. Józefa w liście apostolskim.

My również pragniemy wsłuchać się w głos papieża i uczynić list apostolski „Patris corde” lekturą na comiesięcznych spotkaniach Kół Żywego Różańca, by w ten sposób poznać jeszcze bardziej, jak ważną rolę odgrywa św. Józef w życiu nas samych, rodzin i wspólnoty Kościoła.

Ks. Mirosław Sołtysek
proboszcz parafii
pw. Nawiedzenia NMP
w Pyrzowicach

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.