Relikwie św. Szarbela w Czeladzi

Data dodania: 2019.10.31

We wtorek, 29 października, parafia św. Stanisława w Czeladzi przeżyła niezwykłe wydarzenie. Do kościoła przybył gość z Libanu - o. Charbel Beirouthy OLM, były Kustosz Grobu Św. Szarbela w Annaya i superior Klasztoru św. Marona w Annaya i św. Jana Damasceńskiego w Byblos oraz Ekonom Zakonu Libańskich Maronitów. Wraz z nim przybyły relikwie świętego Szarbela Makhlouf, urodzonego 8 maja 1828 w Bika Kafra, zmarłego 24 grudnia 1898 w Annaja, w Libanie – duchownego maronickiego, mnicha i pustelnika, świętego Kościoła katolickiego.

Parafia do tego wydarzenia przygotowywała się przez 9-dniową nowennę do świętego Szarbela. Uroczystą Mszę świętą celebrowali ksiądz proboszcz Jarosław Wolski wraz z księdzem kanclerzem Mariuszem Karasiem. W uroczystości udział wzięli przedstawiciele Zakonu Templariuszy oraz Rycerze Kolumba i wielu wiernych. Po Mszy świętej odbyło się ucałowanie relikwii św. Szarbela, a wierni otrzymali pamiątkowe obrazki oraz olej św. Szarbela.

Tekst i FOTO: ks. Andrzej Uliniarz