Rusza kolejna Szkoła Biblijna Akcji Katolickiej

Data dodania: 2019.10.01

Instytut Akcji Katolickiej Diecezji Sosnowieckiej (Sosnowiec, ul. Jagiellońska 2A) zaprasza członków i kandydatów stowarzyszenia do udziału w zajęciach Szkoły Biblijnej Akcji Katolickiej. W ramach działalności Studium Społeczno-Pastoralnego Instytutu w roku 2019/2020 prowadzona będzie Szkoła Biblijna mająca na celu przybliżenie słuchaczom zagadnień z zakresu egzegezy Pisma Świętego. Zajęcia odbywać się będą w jedną sobotę w miesiącu w godzinach: 9.30 – 12.30 w następujących terminach:

12 października 2019 r. Tematem spotkania będzie: Prorocy Izraela.

9 listopada 2019 r. Tematem spotkania będzie: Księgi Mądrościowe Starego Testamentu.

21 grudnia 2019 r. Tematem spotkania będzie: Apokaliptyka Starego Testamentu.

25 stycznia 2020 r. Tematem spotkania będzie: Ewangelia wg Św. Mateusza.

29 lutego 2020 r. Tematem spotkania będzie: Ewangelia wg Św. Marka.

28 marca 2020 r. Tematem spotkania będzie: Ewangelia wg Św. Łukasza.

25 kwietnia 2020 r. Tematem spotkania będzie: Ewangelia wg Św. Jana.

27 maja 2020 r. Tematem spotkania będzie: Dzieje Apostolskie.

20 czerwca 2020 r. Tematem spotkania będzie: Pisma Św. Pawła.

Słuchacze uczestniczący w siedmiu spotkaniach otrzymają dyplom Lidera Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej. Udział w zajęciach jest bezpłatny. Członkowie Akcji Katolickiej Diecezji Sosnowieckiej zapisują się w sekretariacie Instytutu podczas pierwszych październikowych zajęć. Kandydaci do stowarzyszenia winni podczas zapisu przedstawić skierowanie od swojego Księdza Proboszcza.

Szkołę Biblijną Akcji Katolickiej prowadził będzie ks. dr Stanisław Kołakowski.