Sączów: inauguracja Roku Jakubowego (zapowiedź)

Data dodania: 2021.01.08

Sączowski kościół stał się wyjątkowym miejscem dla wszystkich wiernych szukających sposobów uzyskania specjalnego, jubileuszowego odpustu zupełnego, oraz dla tych, którzy chcą pogłębić swoją więź z Bogiem i odnowić osobistą duchowość za wstawiennictwem św. Jakuba Apostoła.

Świątynia na mocy dekretu ogłoszonego przez Penitencjarię Apostolską znalazła się wśród licznego grona kościołów w Polsce, które w roku 2021 będą pełniły zaszczytną funkcje kościołów stacyjnych. Listę tworzą kościoły pod wezwaniem św. Jakuba Starszego znajdujące się na wyznaczonych i zatwierdzonych przez Sekretariat Drogi Św. Jakuba w Santiago szlakach Św. Jakuba.

To niezwykły zaszczyt i wielkie zobowiązanie dla sączowskiej parafii. Został on wybrany spośród 147 kościołów parafialnych pod wezwaniem Św. Jakuba z całej Polski. Stało się tak, ponieważ sączowski kościół i parafia jest zaangażowana w duszpasterstwo pielgrzymów na Camino de Santiago.

Rok Święty Jakubowy obchodzony jest w latach, w których dzień św. Jakuba, tj. 25 lipca, przypada w niedzielę. Tak właśnie przypada w 2021 roku.

Rok jubileuszowy jest specjalnym okresem w życiu kościoła katolickiego, podczas którego można uzyskać odpust zupełny.

Aby otrzymać jubileuszowy odpust, wierny musi nawiedzić grób św. Jakuba w Katedrze w Santiago de Compostela lub inne miejsce, w którym znajdują się relikwie św. Jakuba, wyznać wiarę katolicką, odmówić modlitwy w intencji podanych przez papieża oraz przystąpić do spowiedzi i komunii świętej w czasie 15 dni przed lub 15 dni po nawiedzeniu grobu lub miejsca kultu jakubowego.

tekst i grafika: Barbara Zarodkiewicz-Czapla


 

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.