Sączów: inauguracja sezonu pielgrzymkowego

Data dodania: 2021.03.14

Parafia św. Jakuba Apostoła w Sączowie, Zagłębiowski Klub Przyjaciół Camino i Górnośląski Klub Przyjaciół Camino zaprasza wszystkich miłośników pieszych pielgrzymek do wspólnego wydarzenia: Otwarcia sezonu pielgrzymkowego 2021.

Głównym punktem wydarzenia będzie wspólne przejście szlakiem Jakubowym z Sączowa do Piekar Śląskich. Wyjście na szlak pielgrzymkowy poprzedzi Msza Św. odprawiona w kościele parafialnym św. Jakuba Apostoła w Sączowie o godz. 12.00.

Wagę wydarzenie podnosi fakt, iż odbywa się w Świętym Roku Jakubowym. Wszyscy zainteresowani powinni dotrzeć do godz. 12.00 do kościoła św. Jakuba Apostoła w Sączowie, skąd przejdziemy pieszo (12 km) do Bazyliki Maryjnej w Piekarach Śląskich.

OBEJRZYJ  PREZENTACJĘ

Wyjście na Drogę nastąpi bezpośrednio po Mszy św. w sączowskiej świątyni, celebrowanej w intencji caminowych pielgrzymów i wszystkich osób przemierzających Drogi św. Jakuba.

Uwaga! Zarówno podczas Mszy św. w kościele p.w. św. Jakuba Apostoła w Sączowie, podczas samej wędrówki jak i zakończenia całej pielgrzymki w piekarskim sanktuarium obowiązują wszystkie rygory związane z obecną pandemią: indywidualne zabezpieczenia maseczkami i dystans.

Parafia pw. św. Jakuba
w Sączowie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.