Siemonia gościła relikwie św. Teresy od Dzieciątka Jezus

Data dodania: 2023.08.22

Święta Tereso, Siostro, Przyjaciółko,
Witamy Ciebie w naszych skromnych progach.
Pomóż nam pisać żółty zeszyt mały
I przy nas czuwaj: wróć nas Bogu całych (…)

Tymi słowami przywitaliśmy w naszej parafii relikwie św. Teresy od Dzieciątka Jezus. Relikwie, jako pierwsze w Polsce, przybyły w sierpniu do nas prosto z Lisieux znajdującego się we Francji. Uroczystej mszy świętej przewodził o. Paweł Hańczak, głoszący homilię na temat życia świętej Teresy i zachęcający do praktykowania małych codziennych gestów miłości, przybliżających nas do Pana Boga.

Ojciec Hańczak pobłogosławił również róże będące symbolem św. Tereski. O oprawę muzyczną zadbała schola parafialna wraz z zespołem muzycznym „Szkoły Więzi z Bogiem”, śpiewając utwory, których autorką słów była św. Teresa.

Po skończonej Eucharystii miało miejsce czuwanie rozpoczynające się od koncertu scholii. Zebrani w kościele, na wzór małej Teresy, mogli śpiewać o Bożej miłości i radości przebywania w Jego obecności. W chwilach ciszy wierni pisali listy do małej Świętej, przedstawiając jej swoje codzienne troski, jak również prośby w wielu beznadziejnych sprawach. Nocnemu czuwaniu towarzyszyła refleksja nad życiem Świętej prowadzona przez uczestniczki „Szkoły Więzi z Bogiem”.

Następnego dnia relikwie Małej Tereski zostały tłumnie odprowadzone do samochodu, którym Święta pojechała do następnej parafii,  aby czynić cuda, wszak sama obiecała zsyłać z Nieba deszcz róż, czyli Bożych łask, dla tych, którzy ją o to poproszą.

tekst: ks. Marek Wyjadłowski
zdjęcia: Michał Żeromski